Web Tasarim

Vizyonodak Web Tasarım, Ankara Web Tasarım ve Reklam Ajansı

Arama Motoru Optimizasyonu

Arama Motoru Optimizasyonu
SEO (search engine optimization) olarakta adlandırılan arama motoru optimizasyonu web site içeriğinin Google, Yahoo, Yandex gibi tüm arama motorları tarafından anlaşılabilir ve aramalarda üst sıralarda çıkabilmesi için oluşturulan bir firmaya özgü yapılan çalışmadır.

Günümüzde artık internet kullanıcıları  arama motorları üzerinden verdiğiniz hizmetleri arayarak bilgi sahibi olma çabası içerisindedirler. Web siteniz ne kadar düzgün içeriklere sahip olursa olsun Arama Motoru Optimizasyonu kriterlerine uygun olarak hazırlanmamış ise yapılan aramalarda istenilen sonucu alamayabilirsiniz.

Google başta olmak üzere Yahoo, Yandex gibi arama motorlarında üst sıralarda çıkmak için Seo (Arama Motoru Optimizasyonu) yaptırmanız gerekmektedir. Bu çalışmayı mevcut web siteniz üzerindende yapabilirsiniz. 

Bir web sitesi için oluşturulan web tasarım ve web yazılımının çok fazla kriteri bulunmaktadır. Bu sebebten dolayı yapılan SEO çalışmalarına 100% garanti verilmemektedir. Garanti verilememesinin sebebi ise yapılan aramalarda sonuçların hangi algoritmaya göre oluşturulduğunun kesin olarak bilinmemesidir.